5 důvodů, proč si koupit repasovaný iPhone

Pořízení nového iPhonu dokáže pěkně vyluftovat vaši peněženku. Pokud toužíte po „jablečném telefonu“, ale nechcete nebo nemůžete za něj dávat jednu celou výplatu, mrkněte se na repasované iPhony. Za méně peněz totiž dostanete úplně stejně muziky jako v případě fungl nového telefonu.

Přečtěte si pět hlavních důvodů, proč si pořídit repasovaný iPhone.

Na repasovaný iPhone platí roční záruka

Pořízení použitého iPhonu na různých bazarových serverech s sebou nese řadu rizik. Nevíte, jak se k telefonu předchozí majitel choval, nebo jestli nemá nějakou skrytou vadu. Zároveň často chybí také možnost po zakoupení telefon vrátit nebo třeba reklamovat.

Oproti tomu pořízení repasovaného iPhonu od prověřeného prodejce vám garantuje standardní ochranu spotřebitele, na jakou jste zvyklí.

Nákupem na našem e-shopu se na repasovaný iPhone vztahuje možnost vrátit telefon bez udání důvodu do 14 dnů od nákupu.

Na všechny repasované iPhony také poskytujeme roční záruku.

Pokud by s telefonem bylo cokoli v nepořádku, reklamaci bez problému vyřídíme.

Šetříte na ceně, ne na kvalitě

Na první pohled repasovaný iPhone nerozeznáte od nového. Přestože už před vámi někdo repasovaný iPhone používal, na jeho funkčnost to nemá žádný vliv.

Nabízí například stejnou rychlost načítání a naprosto precizně fungující software s aktuálním operačním systémem.

Repasované iPhony mají různý původ. Často se jedná o telefony například vrácené v zákonné 14denní lhůtě. Nebo jde o kusy vystavené na prodejnách nebo předváděcích akcích.

Jejich kvalita je tak naprosto shodná s novým iPhonem.  Jelikož už před vámi někdo mobil používal, nebo třeba rozbalil krabičku, jde jeho cena dolů.

Ceny repasovaných iPhonů jsou nižší až o několik tisíc, aniž by to ale jakkoli ovlivňovalo funkčnost telefonu.

Abyste vždy dostali kvalitní repasovaný iPhone, ověřte si prodejce. Podezřele nízké ceny mohou maskovat skutečný stav telefonu, případně nekalé prodejní praktiky nebo chybějící záruku.

Před nákupem se nebojte projít si recenze obchodníka a prostudujte si smluvní i reklamační podmínky.

Před prodejem projdou iPhony důkladnou kontrolou

Než se dostanou repasované iPhony do prodeje, projdou důkladnou prohlídkou. Zkontroluje se nejen jejich technický stav, ale také vzhled.

Každý iPhone se před prodejem otestuje. Tím prodejce garantuje stejný výkon a funkce jako v případě pořízení nového telefonu.

Repasovaná elektronika, včetně iPhonů, se pak zařazuje do různých kategorií podle známek opotřebení.

Pokud jsou iPhony označené jako repasované A, tak svým vzhledem i kvalitou odpovídají novým telefonům.

Jako repasované B se označují takové iPhony, které mohou vykazovat drobné kosmetické nedostatky. Uvnitř fungují naprosto stejně jako nové telefony, ale najdete na nich třeba nepatrné škrábance způsobené běžným používáním.

Ani jedna kategorie nemá žádný negativní vliv na funkčnost telefonu. Na iPhony z obou kategorií se také vztahuje naprosto stejná záruka.

Výdrž baterie je srovnatelná s novým telefonem

Výdrž baterky u chytrých telefonů patří mezi často diskutovaná témata. U repasovaných iPhonů se baterie testují a do prodeje se nedostanou telefony, které vykazují menší kapacitu baterie než 80 %.

Ani zcela nové telefony většinou nenabízí kapacitu baterie rovných 100 %. Takže se nemusíte pořízení repasovaného iPhonu z důvodu slabší baterky obávat.

U seriózního prodejce seženete vždy spolehlivý telefon, který nabízí srovnatelnou výdrž baterky jako nový telefon.

S repasovaným iPhonem šetříte i životní prostředí

S nákupem repasovaného iPhonu se pojí také další významná výhoda, a to je výrazně menší zátěž na životní prostředí.

Snižujete totiž množství elektroodpadu, kterého jsou na celém světě milion tun. V roce 2020 podle zprávy OSN vyprodukoval průměrně každý obyvatel Země přes 7 kg elektroodpadu.

Právě opětovným vracením elektroniky do oběhu a delším používáním, můžete snížit množství takového odpadu a přispět k lepšímu životnímu prostředí.

Pokud si pořídíte repasovanou elektroniku, šetříte energie a omezené přírodní zdroje, které se pro výrobu používají.

Ideální je proto svou elektroniku používat co nejdéle.

A právě nákupem repasovaného iPhonu vdechnete nový život zcela funkčnímu telefonu, který vám bude sloužit dlouhá léta jako nový.

Doporučené články:


Nejste si jistí, jestli do iPhonu jít? Přečtěte si 3 důvody, proč si pořídit jablíčko.

Chystáte se koupit další repasovanou elektroniku? Poradíme, na co se zaměřit při nákupu repasovaného notebook.