Switche

Switch je síťový prvek, který propojuje koncová zařízení nebo části sítě pomocí Ethernetových kabelů. Switch rozhoduje, kam poslat přijatá data podle MAC adresy cílového zařízení. Switch může mít různý počet portů, rychlosti, funkce a způsoby správy.

Funkce switchů jsou různé možnosti, které switch nabízí kromě základního propojování zařízení. Například:

  • QoS (řízení kvality služby) je funkce, která umožňuje nastavit prioritu různým typům datového provozu, např. hlasu, videu, online hraní nebo stahování. Tím se zlepšuje výkon a stabilita sítě.
  • PoE (napájení přes Ethernet) je funkce, která umožňuje napájet některá zařízení, jako jsou IP kamery, bezdrátové přístupové body nebo VoIP telefony, přímo přes síťový kabel. Tím se šetří energie a snižuje potřeba dalších kabelů a zásuvek.
  • VLAN (virtuální lokální sítě) je funkce, která umožňuje rozdělit síť na menší logické segmenty, které jsou oddělené od sebe. Tím se zvyšuje bezpečnost a efektivita sítě.
  • Spravovatelnost je funkce, která umožňuje nastavovat a monitorovat switch pomocí webového rozhraní nebo speciálního softwaru. Tím se zvyšuje kontrola a flexibilita sítě.

Počty portů jsou počty fyzických zásuvek na switchi, do kterých lze připojit zařízení pomocí Ethernetových kabelů. Čím více portů má switch, tím více zařízení lze propojit. Běžné počty portů jsou 5, 8, 16, 24 nebo 48.

Rychlosti jsou rychlosti přenosu dat mezi zařízeními připojenými k switchi. Čím vyšší je rychlost, tím rychleji lze posílat a přijímat data. Běžné rychlosti jsou 100 Mbit/s, 1 Gbit/s nebo 10 Gbit/s.

Způsoby instalace jsou způsoby, jak lze umístit switch v prostoru. Některé switche jsou určené pro umístění na stůl, jiné pro montáž do skříně nebo na zeď. To závisí na velikosti a designu switchu a na potřebách uživatele.

Největší sklad v ČR
Největší sklad v ČR
Máme největší sklad repasované elektroniky v České republice! Veškeré zboží ihned k odběru.
Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
Tisíce zákazníků je s námi spokojeno a doporučují nás svými kladnými recenzemi.
Přes 20 let na trhu
Přes 20 let na trhu
Jsme tu pro Vás již 20 let. Své služby a sortiment pro Vás stále rozšiřujeme.